Gudauri to doskonałe miejsce by zacząć swoją przygodę z freeridem lub też podnieść swoje umiejętności. Długie łagodne stoki, mała ilość drzew i kamieni sprawiają, że jest bardzo bezpiecznie. Zagrożenie lawinowe istnieje, jednak w porównaniu z innymi regionami jest niskie. Sezon trwa od końca grudnia do połowy kwietnia i statystycznie możecie liczyć na 30 „powder days”. Dostępność terenu jest spora i nawet kilka dni po opadach znajdziecie nietknięte miejsca gdzie można zostawić swoją linie.

Freeride in Gudauri

3 – dniowa szkoła freeride’u

Szkoła freeride’u ma na celu wprowadzenie was w zagadnienia związane z freeridem (plecak freeridera, posługiwanie się lawinowym ABC – łopata, sonda, detektor, bezpieczeństwo lawinowe) oraz dobieraniem odpowiedniej techniki w zależności od terenu i kondycji śniegu. Całość trwa 3 dni, zajęcia codziennie po 3h.

Dzień 1
Zapoznanie z kurortem, poprawa techniki jazdy (foto lub video analiza), zaprezentowanie co powinien zawierać plecak freeridera, jazda poza trasami

Freeride in Gudauri

Dzień 2
Doskonalenie techniki jazdy, wytłumaczenie na czym polega wybranie własnej linii i jak obierać punkty bezpieczeństwa i punkty orientacyjne, przeszkolenie z używania lawinowego ABC – łopata, sonda, detektor lawinowy

Dzień 3
Wyjście na jeden z klasycznych programów freeridowych z przewodnikami Snow Lab – Kobi, Bidara. Przedstawienie zasad poruszania się w grupie oraz bezpieczeństwa związanego ze zjazdem poza kurortem. Doskonalenie techniki jazdy oraz sprawdzenie nabytych umiejętności w terenie.